пошук по сайту
| Укр Рус |
 Топографічна мапа місцевості
Землі Садівської сільської ради
 

Фотоальбом

Чорноморський біосферний заповідник фотографій: 20

Чорноморський біосферний заповідник — найбільший природний резерват Європи. Розташований у північному Причорномор’ї на території Херсонської області, він розташований на історичних шляхах прольоту великої кількості пернатих. Завітавши до нього, ви відкриєте для себе безкінечні мілководні заплави, коси і пташині острови, ліси, лісостепи і степи, із сотнями видів водоплавних, степних і лісових птахів, рептилій, риб, комах, ссавців та інших форм живності. Текст і фотографії з книги журналіста і фотохудожника Василя Климова «Скарби Чорноморського біосферного заповідника».

 

Українські «Каракуми» фотографій: 4

Олешківські піски — безкрайні бархани, які місцеві жителі називають кучугурами, рідка рослинність, тонни піску, схили і підйоми, оазиси і неймовірна жара. На вигляд — справжня пустеля. Унікальний природній об’єкт не має аналогів у Європі і вже більше 130 років привертає увагу дослідників. Можливо, раніше тут проходило русло Дніпра.

 

Долина курганів фотографій: 6

Біля сіл Садове, Вільна Дружинка, Іванівка, Пам'ятне знайдено поселення епохи неоліту (VI-IV тисячоліття до н.е.), 7 будівель, майстерня кремнієвих виробів та курганні поховання епохи міді і бронзи (III-II тисячоліття до н.е.), поховання скіфів і сарматів (IV ст. до н.е.— III ст. н.е.). Крім того, біля с. Іванівки частково досліджено грецьке поселення (VII-V ст. до н.е.) та знайдено кіммерійський бронзовий казан (VIII-VII ст. до н.е.).

 

Іванівське лісництво фотографій: 6

Ліс у районі села Іванівка почали насаджувати в 60-х роках ХХ століття. Сьогодні площа лісопосадок складає близько 3 000 га. В лісі ростуть два види сосни — кримська і звичайна, дуб, береза, осика. На території лісництва розташована частина (602 га) геоморфологічної пам’ятки Березові колки. Рельєф поверхні землі і флора збереглись тут у натуральному вигляді.

 

Старовинний парк помістя Реймера фотографій: 6

Старовинний парк і колишня садиба поміщика розташовані в с. Садове. Колись це дивовижне місце було частиною садиби Реймера, приятеля відомого засновника Асканії-Нова — Фрідріха Фальц-Фейна. В наш час будівлі садиби потребують реставрації. В парку збереглись дивовижні дубові і ялівцеві алеї кінця XIX — початку XX століть.

 

Озеро Оджіголь фотографій: 4

Одним з дивовижних явищ Херсонської області є солоні озера, розташовані серед Олешкіських пісків. Одне з таких чудес — озеро Аджіголь — розташоване у 8 км від с. Садове. Площа плеса — 3,4 кв. км. Біля нього розташовані ще два озерця поменше — о. Петухів та о. Рибальчанське.

 

Свято Хрещення Господнього фотографій: 24

Мільйони православних по всьому світу святкують 19 лютого велике свято - Хрещення Господнє, або Богоявлення, одно з головних церковних свят. По древній традиції багато вірян на Хрещення купаються в ополонці після її освячення: вода в ній вважається цілющою — лічить рани, оберігає від «поганого» ока, допомагає відганяти нещастя, очищає від гріхів, забирає хвороби. В селі Садове також пройшло освячення води і обрядове купання в ополонці вірян.